października
15
2012

klima a scroll

Ja osobiście nie mam nic do skraplaczy rurowych ,no jest tylko jedna wada z tego co zaobserwowałem w dużych skraplaczach po pewnym czasie głównie w pracy z rzadszym r 404a to puszczają kewlarowe uszczelki i trochę trzeba dobijać czynnika,ale jeśli pracują jako parowniki to jest wszystko ok i mają tę zaletę że zdarzało się że po zamrożeniu przez klienta nic się z nimi nie stało w przeciwieństwie do (płytówek), tylko mowa tu o mocach chłodniczych 100-400kw.
Nie wiem czemu upieracie się przy tych scrollach,  jak się ich niemal wystrzegam.
Poza niby wyższą sprawnością nie mają nic do zaoferowania,owszem troszkę mniej zużywa prądu ale ja bym się nie pchał w scrole tylko założył używanego poczciwego semihermetyka.
Często jest tak że producenci zakładają scrole w klimach i chwalą się wyższą sprawnością tylko że ta sama klima niema regulacji obrotów went. skraplacza i w chłodny dzień sprawność klimatyzatora leci na łeb i o co tu naprawdę chodzi ?

Bije się w pierś bo postąpiłem jak rutyniarz zamiast sprawdzić przeklepałem zestaw elementów z listy którą tworzyłem podczas planów budowy PC, (jakieś 15 stron wątku i 2 lata temu) Wówczas też zadawałem pytanie o wydajność w kontekście późniejszej rozbudowy domu o kolejne pomieszczenie 25m2 i wówczas koledzy nakierowali mnie na montaż od razu większej sprężarki niż na wymianę po rozbudowie.
Model klimatyzacji który podałem rzeczywiście pochodzi z 12ki, ale zamontowany mam inny.
Nie chciało mi się sprawdzać fizycznie pisząc poprzednie posty bo sprężarka opatulona jest filcowym kożuszkiem ale dziś sprawdziłem i fizycznie siedzi model SANYO C-2RN170H5U. Minęło kilka dni od zmiany dyszy na większa więc mogę już napisać jaki efekt. Dysza w TZR zmieniona na 4ke. Daje się elegancko regulować przegrzanie. Każdy ruch śrubki powoduje widoczne zmiany więc wniosek nasuwa się zę 3ka była jednak za mała, chociaż brakowało jej baaardzo niewiele.

Na chwilę obecną mam przegrzanie ustawione na 6K i chyba jest to najlepsze dla mojej konstrukcji.
Podłączyłem również sterownik pogodowy, (IB-TRON 401) i sprzęt chodzi już bez dotykania. Mogę nawet pochwalić się pierwszymi pomiarami zużycia energii, po ustabilizowaniu się temperatury podłogi wychodzi zużycie 12kWh/doba przy temperaturze na zewnątrz +/- -5′C.

Kolejny etap to podpięcie zbiornika buforowego do podgrzewania wody użytkowej. Ale to już drobiazgi

Written by admin in: klimatyzator | Tagi:,

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes