marca
15
2017

projekt

Gdybyś tych ścian nie wybudował, to zaoszczędzisz na bloczkach i styropianie, a straty będą mniejsze. Taka ściana to trochę jak balkon - ogromny mostek cieplny.

Gdybyś zrobił tylko mały balkonik, to nie będzie problemu z dachem- najwyżej w stropie nad parterem będzie dodatkowa belka, na której zostanie oparty słup. Jak się boisz o konstrukcję, to spytaj konstruktora, albo architekta.

Co do tego projektu tylko w wersji odbicia lustrzanego to jeżeli tak miałbym zrobić to piętro też będzie musiało się zmienić. Zmiana wejścia z schodami nie będzie dobrym rozwiązaniem i tego nie zmienię. Tak jak jest teraz jest dobrze i mi się podoba. Jedynie to z architektem wprowadzi się jakieś zmiany tylko już za bardzo nie ma co zmienić wiec myślę ze to będzie wersja ostateczna.

W ogóle nie traktuj moich rad jak ostateczność, bo chcę ci tylko pokazać z czym wiąże się idea pasywności. Pasywny to po polsku “bierny”, czyli nic nie robi sam, tylko bierze ze słońca i nic nie oddaje. Tyle teoria. Wiatą się nie będę na razie przejmować bo może faktycznie lepsza byłaby po lewej stronie. O tym czy będzie po lewej czy prawej stronie zdecyduję chyba jak domek będzie stać. Na pewno to jest temat do przemyślenia a nie jest wiążący w jakiś sposób. Domek stanie, rzuci się na to okiem, spróbuje się auto parkować tu i tam i się zobaczy co będzie lepsze. Może nawet będę klimatyzacje Warszawa Wilanów miał dwie wiaty, jedna na auto ale węższa czyli na 3m bo na wizualizacji założyłem 4,5m a druga podobna i będzie to miejsce na różne jakby sprzęty ogrodnicze, rowery itp. Tak jak wiele razy pisałem, najważniejszy jest domek a potem reszta. Jak sie będzie mieszkać w swoim to lepiej się będzie myśleć.

Nie mogę sobie wyobrazić tego małego balkonu u mnie. Według mnie głupio będzie wyglądać bo na ściany jak pójdzie izolacja to wiele tego nie zostanie. Przypuśćmy zrobiłbym taki balkon tylko o szerokości 2m i wtedy kicha bo w srdoku pokoju to będzie głupio wyglądać. Albo balkonik dorobię jako osobna konstrukcja tak jak przy projekcie

Jak zrobisz teoretycznie dobrze, to jest szansa, że i praktycznie wyjdzie nieźle. Jeśli jednak teoretycznie zrobisz kaszanę, to nie licz na pasywność.

Written by admin in: Bez kategorii |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes