września
07
2014

sensowne rozwiazanie

Ja jestem fascynatem, lecz nie zakładam sensownych zysków energetycznych z płaskich kolektorów w okresie zimowym, ale pomimo to chcę je instalować. Nie jest to też sens mojego życia. Natomiast korzystając z Twojej obecności na forum chciałbym poznać negatywy instalacji solarnej bezpośrednio od doświadczonego użytkownika. Na razie z Twoich wypowiedzi wynika tylko tyle, że są drogie i nie tolerują zaników napięcia. Jednakże podam przykład z życia wzięty:

Instalator zestawił kocioł stałopalny z instalacją solarną ,wszystko pięknie miało działać . W okresie grzewczym kocioł miał ładować zasobnik a pozostałe 3 pory roku kolektory . I oto nadeszło rozczarowanie , wystarczyło kilka dni nie pogody i klapa . Co więcej klient złożył reklamację prawidłowości działania układu . Z mojej strony pozostało klienta skasować za nieuzasadnione wezwanie .

A klient musiał się pogodzić z tym że i latem będzie musiał odwiedzać kotłownię .

Na podstawie takiego przykładu i wielu podobnych opieram swoje wypowiedzi .  Wystarczyło zaproponować zbiornik z dodatkowym gniazdem w górnej części zbiornika na wkręcenie grzałki elektrycznej. Zaręczam cię że okazjonalnie wolałbym aby się ta grzałka samoczynnie uruchomiła włącznikiem bimetalowym i dogrzała te 80-120l wody prądem do tych 50-55° niż gdybym musiał się fatygować do kotłowni po to aby rozpalić w piecu separator.

Co innego u tych którzy mają kocioł gazowy. Ja w miesiącach od kwietnia do października wyłączam kocioł gazowy zupełnie z prądu a w ewentualne dni niepogody wystarczy włączyć kocioł raz dziennie na jednorazowe zagrzanie wody. W tamtym roku zdażyło mi się to zrobić około 5 razy w okresie od 1 kwietnia do niemal końca października.

A tak nawiasem mówiąc, czym jest kilka dni niepogody wobec całości okresu w którym mamy ciepłą wodę? Nie ma co głowy zwaracać taką duperelą.

Zauważyłem że wielu takich jak ty, tylko na podstawie mało istotnych dupereli przekreśla sens montowania kolektorów. W opinii twojej daje się zauważyć stwierdzenie że lepiej jest zasuwać codziennie do kotłowni w lecie i pilnować by nie zagasło.

Written by admin in: Bez kategorii | Tagi:,

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes