grudnia
15
2017

składak

Daikin dalej dzierży pierwsze miejsce jeśli chodzi o koszty napraw.

To nie jest wina producenta tylko dystrybutora.Większość urządzeń freonowych to składaki.

Jeśli potrafisz zdiagnozować usterkę urządzenia, to części szukaj w kilku źródłach.

Ściągnięcie ich z zagranicy to dzisiaj nie problem.

Jedyny problem to znalezienie doświadczonego chłodnika, który polutuje rurki, które nierzadko są tak cienkie że trzeba sięgać po specjalne luty.

Tak czy siak, są to usługi w których rozrzut cenowy i jakościowy jest bardzo duży.

Duża część instalatorów takich napraw wykonać nie potrafi, więc je często zlecają.

To też winduje cenę robocizny w górę.

A w ofertach dziwnie wygląda koszt części mniejszy niż robocizny.

Stąd takie ceny.

Zachłanności dystrybutora już nie będę komentował. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Podobnie było z Mitsubishi.Dystrybutor pojechał po całości. W lutym zeszłego roku pytałem mojego instalatora co do ceny sprężarki. Otrzymałem odpowiedź 1800 zł netto. Kilka dni temu zadałem to samo pytanie. Odpisał, że cena wzrosła do 3400zł netto. Sam był w szoku, że cena może pójść w górę prawie dwukrotnie. Zapytałem również dwie inne firmy instalatorskie (pisemnie). Podali ceny odpowiednio 3260zł i 3440zł netto. Spisałem numer mojej pompy z tabliczki na sprężarce, wyszukałem na stronach brytyjskich. Z przesyłką 357 GBP brutto czyli 2tyś zł brutto. W głowie mi się to nie mieści…..

Dopóki dystrybutorem był Zymetric, rzeczywiste ceny były mnożone x3. wczoraj sprawdziłem cenę sprężarki do Panasonic T-CAP 9kW 1/3 faz - 5350+VAT + wymiana( około 1500zł - 2000)

Jak widzisz sama wymiana po gwarancji będzie kosztować więcej niż to co Ci mówił instalator.

Teraz, gdy już Japończycy podziękowali za dystrybucję panom z Warszawy ceny sprzętu spadły, a ceny napraw stały się realne.

Teraz ci sami panowie wzięli pod swoje skrzydła MDV i Midea.Ale kosztuje jak złoto, czyli ostatecznie wcale nic nie obniża. Lepiej już grzałkę elektryczną zamontować niż płacić takie chore pieniądze za pompę wieśka, bo i 20 lat się będzie zwracać.

Teoretycznie tanie chińczyki.Porównywanie COPów nie jest takie oczywiste, ponieważ nie wszyscy producenci informują jakiego obciążenia dotyczy ten parametr.

Daikin podaje najbardziej pełne (do -20 stopni), ale też i niekorzystne dane przy maksymalnym obciążeniu.Efektywnie pozyskuje ciepło z powietrza, nawet przy temperaturach zewnętrznych -20°C. Przy temperaturze powietrza 6°C może ogrzewać wodę zasilającą instalację grzewczą do 60°C.

Vitocal 300-A jest pompą ciepła powietrze/ woda z technologią Digital Scroll i elektronicznym zaworem rozprężnym Biflow. Dzięki temu uzyskuje bardzo wysoki wskaźnik efektywno- ści energetycznej w ciągu roku. Przykładowo, przy temperaturze powietrza 2°C i temperaturze wody grzewczej 35°C, współczynnik efektywności energetycznej (COP), wynosi: 3,9. Tym samym Vitocal 300-A jest szczególnie niezawodną pompą ciepła, jeśli chodzi o zaopatrzenie w ciepło. A przez to również znacznie obniża koszty eksploatacji.

Wszystkie szczegółowe wartości parametrów znajdą Państwo na naszej stronie w dokumentacji technicznej!

Co do zestawienia odnośnie jakości wykonania - bez komentarza.I trafne wnioski dlatego też copy i inne sropy są mniej ważne przy poszczególnych temperaturach a głownie liczy się cop średnioroczny a że nie zyjemy na Syberii to jak przyjmiesz średnioroczy 3 to bedzie ok. Teraz policz to sobie dla calościowego zapotrzebowania swojego domu na ciepło a nie tylko przy -15st.C czyli ile Twój dom będzie potrzebowal energii na ogrzewanie w sezonie grzewczym i dodaj do tego zużycie na cwu,podziel na COP srednioroczny i będzie git.

Różnica,jeśli będzie to będzie minimalna i śladowa.

Co do kosztów eksploatacji - warto dokładnie przejrzeć dane z etykiety energetycznej i arkusza danych technicznych.

Znając zapał i fantazje dystrybutora tylko czekać, aż zostaną sprzedawane jako “mercedesy”

Written by admin in: Bez kategorii |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes