grudnia
15
2017

sprawność

Ja grzeję w 1 taryfie i głównie w ciągu dnia . Mam PC PW z opcją chłodzenia i ograniczenia do pracy w godzinach nocnych i 2h w dzień nie dla mnie. Ogrzewanie i chłodzenie 310m2 ( w tym 40m2 garaż ) kosztuje ok, 4000 PLN . Dla mnie skórka nie warta wyprawki. dom jest dla mnie nie ja dla domu. Wybacz, ale ceny to grząski grunt. Jeden przepłaci, drugi dostanie rabat, trzeci kupi w zestawie, czwarty na wyprzedaży.

W Twoim linku trzeba poprawić adres, bo się nie otwiera. Gdy poprawić, to potwierdzają się moje poprzednie wnioski.

Dokument Samsunga ,,EHS Mono Data Technical book 2015r.” mamy podane informacje:

A-7/W35 - COP 2,39-2,69

A2/W35 - COP 3,00-3,46

A7/W35 - COP 4,21-4,46

Jakiś lawinowy przyrost sprawności przy 7 stopniach w porównaniu z niższymi temperaturami. Inna metoda pomiaru? W dokumencie pod tabelkami są zapisane warunki pomiarów, ale jakieś babole tam widać. Brak temperatur wlotu wody do pompy dla niższych temperatur.

Wszyscy podają dane jak najlepsze dla siebie. Z tego co rozumiem to są dane z odszranianiem i grzałką tacy w mono dlatego przyrost sprawności. Są dwie tabelki peak value i integrated value jedna chyba dotyczy odszraniania a druga bez . W panasonicu jest tylko jedna tabelka z mocą i sprawnością ale nie wiem czego dotyczy z odszranianiem? z grzałką tacy? Producenci mają swoje tajemnice do których ciężko się dokopać nie chcę umilać nocy sobie i sąsiadom odgłosem pracującej pompy - nie jest ona bardzo głośna ale w ciszy nocnej każdy hałas się niesie. Poza tym sądzę że nie katując mojej sprężarki do pracą w mocno ujemnych temperaturach przedłużę jej żywotność ( pracując w nocy musi pracować dłużej aby dać tyle samo kW ). W skrócie każdy znajdzie powody dla założenia konkretnego producenta pompy. Czasem Mitsubishi Panasonic i Daikin robią promocje i zmieniają się miejscami w klasyfikacji cen dlatego porównywanie że ktoś miał taniej jakąś z tych pomp może być robione tylko na konkretną chwilę.

Co do porównania On/Off / markowy inwerter to różnice w kosztach ich użytkowania są następujące:

Inverterty będą oszczędniejsze na podłogówce średnio montaż klimatyzacji Warszawa rocznie o około 20-30% od pomp On/Off, niby dużo ale to wszystko zależy od tego ile to będzie w złotówkach.

Jeżeli będziemy grzać w nocy i pompą On/Off Meeting zużyjemy 25% więcej prądu niż pompą Panasonic to w złotówkach wygląda to następująco

4000kWh - zużycie Panasonic *~37gr/kWh = 1480zł rocznie koszt ogrzewania

5000kWh - zużycie Meeting *~37gr/kWh = 1850zł rocznie koszt ogrzewania

Różnica w kosztach 400zł rocznie on/off jest droższy, tyle że Meeting nie potrzebuje przeglądów, a panasonic jeden rocznie za około 300zł więc tak de facto różnicy w tym konkretnym przypadku mamy 100zł.

Oczywiście Panasonic to pompa włączyć i zapomnieć i to jest bardzo wygodne, przy Meetingu trzeba czasem do nas zadzwonić i powiemy jak pompę trochę wyregulować by np. zmniejszyć temperaturę na podłogówkę oraz żeby ją podnieść bo pompa nie ma krzywej grzewczej. Meeting też jest oczywiście głośniejszy, pompa nie wygląda tak ładnie, ma dużo prostsze sterowanie ale jest sporo tańszy i to właśnie trafia do wielu klientów.

Kolejny plus to części, elektronika do Panasonic 4000zł netto, Meeting 450zł netto. Sprężarka Meeting 2000zł Panasonic około 5500zł.

Pompy Panasonic też mają sporo zalet i nie można tego ukrywać,

- jakość,

- sprawność,

- bezawaryjność ( jak oczywiście jakiś pierwszy lepszy hydraulik jej źle nie podłączy, co często się zdarza)

- obsługa

- wieloletnie doświadczenie na polskim rynku

- cicha praca itd.

Dlatego w naszej ofercie mamy właśnie pompy różnych producentów, bo nie każdy chce sprzęt z najwyższej półki, niektórym wystarczy VW nie każdy musi mieć Mercedesa.

W mojej sytuacji oszczędności płynące z pracy PC PW w godzinach nocnych nie są oszałamiajace i nie warte pogorszenia komfortu .

Written by admin in: Bez kategorii |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes