maja
23
2017

wymienić

Mnie chodziło w wypowiedzi o pewnien kontekst - że piwnica nie jest zbędna/niezbędna tylko, że jest po prostu powierzchnią domu. Jak są możliwości obszarowe i finansowe to po prostu buduje się duży dom (w górę, w dół, wszerz).mnie również o to chodziło - że jeśli nie piwnica - to trzeba gdzieś się poszerzyć o pom. gospod. na poziomie parteru ( lub/i poddasza) oczywiście w miarę możliwości. A często przy wyborze projektu nie poświęcamy temu większej uwagi.Nie rozumiem tylko tak do końca traktowania domu jako muzeum, że tam wszystko musi być do bólu wieczne i odporne na użytkowanie, żadnej rysy, żadnej plamy… I wszystko ma wyglądać równie dobrze po 10 czy 15 latach. (nie piję tutaj do nikogo z tego Forum personalnie, żeby nie było  to tekst z “mojego podwórka”). W domu się mieszka, wszystko się niszczy i zużywa. Ściany się odmaluje, blat w kuchni się wymieni, płytki w łazience niektórzy zrywają i wymieniają po 10 latach, więc i podłogi można wycyklinować a kiedyś wymienić  Ale rozumiem też, że komuś może się zwyczajnie nie chcieć, albo wie z góry, że finansowo może to być trudne do ogarnięcia, nawet za 10 lat.

Tak więc róbta co chceta, oby Wam się podobało i dobrze było

Jakaś niewielka zamykana altanka -domek ogrodowy na narzędzie ogrodowe, taczkę, kosiarkę - bardzo “odciąża” dom Dla piwnicy służącej do przechowywania przetworów i warzyw dobrą alternatywą jest osobna piwnica ziemna. Dla mnie będzie to w “przyszłości” atrakcja w ogrodzie. My budując z premedytacją przekształciliśmy garaż w pomieszczenie gospodarcze połączone z kotłownią i resztą domu. Będzie tam i pralnio-suszarnia i ogólna garderoba.

Jeżeli chodzi o automatyczną suszarkę to kiedyś wyśmiewałam ten pomysł, ale teściowa która uwielbia wszystkie nowinki techniczne ułatwiające kobiecie życie, pokazała mi jak to działa. Ręczniki po wyjęciu z tego sprzętu są milusie, ubrania praktycznie jak z pod żelazka i to jeszcze odsupełkowane.

Mieszkam teraz (dom się wykańcza)w mieszkaniu z otwartą kuchnią i tego postanowiłam nie powtarzać w moim domu. O ile wygląda to ładnie i nowocześnie, to dla mnie jest mało funkcjonalne ze względu na odgłosy czajnika, miksera itp. Chociaż plusy też są, bo nie czuję się sama w kuchni, robi się wszystko z większą przyjemnością gdy domownicy kręcą się wokoło. Ale co kto lubi i jaki ma stan posiadania (dzieci, psy itp) i użytkowania kuchni.

Mówię też nie dla grzejników. Piec włącza się kilka razy i w tedy jest ok. Ja jestem jednak ciepłolubna i już w dziesięć minut po wyłączeniu się pieca kiedy grzejniki ostygną, mam na plecach bluzę lub koc ) A kwiatki na parapecie w zimie mają warunki jak na sacharze. W nowym domu robi się podłogówka całościowo.

Czytałam tutaj o bieganiu z odkurzaczem) Mam teraz w mieszkaniu dwa poziomy i wtaszczenie odkurzacza po schodach to….trzeba poprostu spróbować ) Będzie odkurzacz centralny. Oczywiście teraz instalacja, a jednostka centr. w …przyszłości.

Nie dla paneli. Przerobiłam panele drogie z górnej półki (salon i pokoje na dole) i z tańszych wersji (góra). I tu podzielę się opinią że tańsze znaczy czasem lepsze. Bo kamerowanie kanalizacji Warszawa tu gdzie zapłaciliśmy kolosalną sumę klnę codziennie coraz bardziej na badziew, a tu gdzie tanie to tłumaczę sobie że za taką cenę nie mogę zbyt wiele oczekiwać i już czuję się lepiej

A przede wszystkim trzeba sobie zadać konkretne pytania - czym potrzebne nam osobne miejsce do majsterkowania/szycia/ rzeźbienia etc., etc.; - czy bawimy się w przetwory, weki, kiszonki; - czy nie przeszkadza/przeszkadza nam pralka w łazience i suszarka w przedpokoju; - jaki ,i z jaką w takim razie ciekawe co wg ciebie jest dobre w użytkowaniu? Bo zgodzę sie ze gres ma rożne wady (np jest zimniejszy niz drewno w odbiorze) ale akurat w użytkowaniu najlepszy- łatwy do umycia, mozna chodzić w butach, nie rysuje sie a np z drewnem jest wiecej zabawy w jego pielęgnacji.  Kwestia indywidualna. Ja uwielbiam drewno, i po prostu nie zrezygnuję z niego, mimo tego że kafle są super praktyczne i wieczne. Ale jak ktoś maniakiem drewna pod stopami nie jest, to wybór jest prosty. Kwestie wizualne już nie są takie ważne, gdy coraz to nowe kolekcje płytek drewnopodobnych wchodzą na rynek.

częstotliwością uprawiamy sport ; jaki planujemy ogród (duży, mały, z warzywnikiem itd) ;  Takie moje spostrzezenie odnosnie Twojego postu

mieszkam od 5 lat w mieszkniu na wysokim parterze

podemną garaze jakies 3 m wysokości nawet w mrozne dni jest tam 7-10 stopni bo idą tam instalacje.

podłoga mimo zastosowania litej deski 1,5 cm jest ziiiimna

nie chcę myslec co mają sąsiedzi ktorzy dali płytki w salonie

oczywiscie mówie o okresie zimowym bo latem jest ok.

wówczas będziemy wiedzieli,czy faktycznie potzrebna nam jest piwnica, spiżarnia, pralnia .

Jeśli ktoś narzeka , że nie ma piwnicy, to z reguły nie dlatego, że piwnicy potrzebuje jako pomieszczenia pod ziemią, tylko w ogóle potrzebuje większej powierzchni domu.

Written by admin in: Bez kategorii |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes