marca
15
2017

zewnątrz

Zdecydowanie powinny się otwierać na zewnątrz. Np. na wypadek zalania łazienki, łatwiej się do niej dostać. I w łazience zazwyczaj kipi od urządzeń- dodatkowo skrzydło drzwi może być kolizyjne. daszek też sobie później dorobię bo nie musi być od razu. Może się zdarzy że go nie będę robić tylko założę wysuwany okap. To jest kwestia w późniejszym etapie do ustalenia bo teraz to nie będzie potrzebne.

Dostałem też ofertę na okna do tego domku w wersji z jednym oknem mniej czyli tej wcześniejszej z firmy elwiz i wycenili mi to na 19k w wersji takiej że Uw jest w okolicach 0,6W/m2K i zastosowany jest pakiet 4szybowy z Ug=0,4W/m2K z argonem a dzięki temu że mają profile z wkładką termiczną to temu ten współczynnik jest tak niski. Ale też g nie jest duże bo w okolicach 37 oraz Lt-56. Dla porównania oferta na okna z Uw ok. 0,7 wyszło 12k. Będzie trzeba się zastanowić czy warto takie okna brać czy nie. 7k to nie mało ale kosmicznie dużo też nie bo dla porównania z oknami z drutexu które mają Ug=0,3 ale wypełnione kryptonem a przy tym Uw wychodzi też w okolicach 0,6 bo oni nie mają profili z wkładką termiczna a zwykłe mają Uf=1 wiec one psują cały wynik a koszt jednego standardowego to ponad 5k wiec te z elwizu 4szybowe będa 3 lub 4 razy tańsze niż 4 szybowe z drutexu i temu warto się nad tym zastanowić. Proponuje Ci już wiele nie kombinować z ustawieniem pomieszczeń, 4 pokoje na górze to jest , 1 w zapasie np na pracownie.

Mogę Ci zasugerować ? chodzi mi o dach, żeby zrobić częściowy skos i wycięcie od południa tak aby w ścianie dać normalne okna.

Może zjechać z okapem, aby dom nie był z taką przysadzistą czapką.

Written by admin in: Bez kategorii |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes